MENÜ
Envoy GY
Envoy GY
ENVOY
BEYKOZ VADİ

ENVOY BEYKOZ
VADİ

Beykoz İncirköy mevkiinde geliştirilmekte olan Envoy Beykoz Vadi, sizi 65.000 m²’lik alanda, ilk etapta 80’i teslim edilecek 300 üniteden oluşan, güvenli yatay mimariye sahip, müstakil girişli konutlarda, hayata yeni bir çerçeveden bakmanızı sağlayan ayrıcalıklı bir dünya ile buluşturacak.

Hayatı Kolaylaştıran Detaylar

Teras, depo, müştemilatları olan ve kendine ait özellikli bahçe kullanım alanlarına sahip evlerde, villa konforundaki bir hayat Envoy Beykoz Vadi’de sizi bekliyor. Modern tasarım anlayışının ön plana çıktığı projede; 2+1 ve 3+1 konutlar için 2 araç tahsisli kapalı otopark, 4+1, 4,5+1 ve 5+1 konutlar için 3 araç tahsisli kapalı otopark alanı da sunulan ayrıcalıklar arasında.

DIŞ GALERİ
Image 1
Image 1
Image 1
Image 1
Image 1

Standartlarınızı yükselten yepyeni bir dünya...

Geleceğin Yaşam Tarzı Konforla Buluştu

Akıllı ev teknolojisi ile geleceğin yaşam tarzını en konforlu haliyle sizin için tasarlayan, yenilikçi, fark yaratan Envoy Beykoz Vadi’de; boğaz ve doğa manzarası eşliğinde canlı bir sosyo-kültürel hayat, her yere karadan veya denizden ulaşım kolaylığı gibi özellikler sayesinde, hayattan daha çok keyif alacaksınız.

İÇ GALERİ
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Mimarlar
Abdurrahman Çekim | Baraka Mimarlık

Envoy Beykoz

Bir temel mesele olarak ‘iletişim’ ‘ulaşılabilirlik’ ve ‘hız’ ekseninde modern hayat… Duraksamaya/anlamaya, kendiyle olmaya, öze dönmeye, rehabilite olmaya, yeniden keşfetme aracı olarak ‘yer/el’e ‘doğal’a yönelmeye yer yok sanki…Oysa insan gövde ile duyumsayan- dokunan, tadan, duyan, gören, koklayan– bedensel meziyetleri olan, doğa ile ilişki, bağ kuran bir varlık… ‘Juhani Pallasma; teknolojinin hızına yalnızca görmenin uyum sağladığı bir dünyada, mimarlığın, dolaysızca çınlayan duyulara ağırlık vermesi gerektiğini savunur.

Dünyayı anlamayı/kavramayı sadece görmeye indirgemek yerine, duyuları harekete geçiren ögelere başvurmak, birçok duyusal deneyimi mümkün kılmak, dokulara, yüzeylere, kokulara, seslere ve esintilere kadar nüfuz etmeyi sağlayan lokasyonları ortaya çıkarmak artık elzem ve çok daha değerli. Projenin lokasyonu bu eksene oturan bir coğrafya. Dokunan, tadan, duyan, gören, koklayan– bedensel meziyetleri olan, doğa ile ilişki, bağ kuran bireyler için Beykoz’un eşsiz peyzajı, sesleri, dokuları, kokuları, esintisi, yukarıda tariflenen ‘modern hayatın’ handikaplarından arınmanın/ rehabilite olmanın bir yolu sanki..

Baraka tam da bu eksene dayanarak İstanbul’un Beykoz ilçesinde, insanların doğayla etkileşim içinde olabileceği, bulunduğu yamaca ‘uyumlanan’, çevreye duyarlı bir tasarım yaklaşımı geliştirdi. Taş, ahşap gibi doğal malzemeler ağırlıklı olarak tercih edildi. Batı yönünden gelen yoğun güneş ışığının oluşturacağı etki ‘güneş kırıcılar’ aracılığıyla minimize edilirken, gölge-ışık ve derinlik gündelik hayatın bir parçası olması hedeflendi.

Koray Yavuzer | Koray Yavuzer Mimarlık

Beykoz'un nefes kesen doğal manzaralarına mükemmel bir ev sahipliği yapacak olan bu projemiz, İstanbul'un siluetini panoramik olarak kucaklayan lokasyonlarda yükseliyor. ENVOY firmasının vizyoner bakış açısıyla şekillenen bu proje, modern yaşamın ihtiyaçlarını karşılayan estetik ve fonksiyonel alanlarla donatılmıştır. Proje, doğa, teras ve bahçe kullanımları ile bölgenin yeşil dokusunu koruyarak çevresel etkiyi minimize ediyor.

Mimar ve yatırımcının vizyon uyumu, projeyi sadece bir yaşam alanı olmaktan öte, bir sosyal buluşma noktasına dönüştürmüş. Sosyal alanlar; spor salonları, yüzme havuzları, çocuk parkları gibi zengin imkanlar sunarak, sakinlerine bir sosyal kulüp üyeliği deneyimi vaat ediyor. Bu alanlar, sakinlerin bir arada, kaliteli zaman geçirebilecekleri, dostluklar ve komşuluklar kurabilecekleri bir topluluk hissi yaratıyor. ENVOY'un bu projedeki titizlikle planladığı her detay, Beykoz'a modern bir dokunuş katarken, sakinlerine sadece bir mülk değil, zengin bir yaşam tarzı sunuyor.